Úspechy našich klientov - Fit Plus J+M

Predstavujeme vám ďalší inšpiratívny príbeh o úspechu, na začiatku ktorého sme pomohli aj my našimi službami. Rozprávali sme sa s pani Jarmilou Pastvovou majiteľkou fitness centra Fit Plus J+M, ktorá si otvorením fitness centra splnila svoj sen a ktoré v týchto dňoch oslávi svoje prvé narodeniny.

Vydajte sa na cestu za vlastným snom!

Jarmila Pastvova

Čo vás viedlo k otvoreniu fitness centra, venovali ste sa cvičeniu aj predtým?

Celý život som pracovala ako obchodná manažérka. Mala som zaujímavú, no hektickú prácu. Pred 50-tkou som si uvedomila, že moja práca začala byť pre mňa iba moja povinnosť. Chodiť do práce a venovať sa jej niekedy aj 20 hodín denne mi už neprinášalo také uspokojenie ako voľakedy. Nemala som ani čas na svoje koníčky, na svoje aktivity, na to, čo mám rada, čo ma robí šťastnou.

Uvedomila som si, ako čas neúprosne beží a že sa treba zastaviť, začať žiť a nie prežívať, odmeniť sa a konečne si splniť sen. Chcela som všetko zmeniť – získať finančnú nezávislosť, časovú flexibilitu a byť sama sebe pánom. Začala som kalkulovať výhody a nevýhody podnikania. Hľadala som niečo, čo by ma  napĺňalo, už len tým, že som si to sama zvolila a zároveň to bude pre mňa akýmsi aktívnym relaxom.

Veľmi rada som trávila voľný čas vo fitku – no bolo toho voľného času veľmi málo a keďže ako každá žena som chcela dobre vyzerať, pracovať na svojej postave, na svojom zdraví, tak som hľadala niečo – rýchle a účinné. Vtedy som natrafila na EMS cvičenie. Veľmi ma to bavilo, tešila som sa na každú hodinu – resp. na každý tréning, ktorý trval iba 20 minút. A keďže som snívala o vlastnom podnikaní – dostala som „červíka do hlavy“ – čo tak podnikať v tejto oblasti. Práca, ktorá by ma napĺňala, ktorá by bola zároveň mojím koníčkom, práca, ktorá mi prinesie všeobecnú spokojnosť a slobodu. Budem sa stretávať s ľuďmi, ktorí sú podobne naladení ako ja. A tak to začalo…

Popri zamestnaní som si urobila Akreditovaný kurz kondičného trénera I. kv. stupňa a certifikáciu na tréning EMS v Prahe. Začala som s hľadaním priestorov, zobrala úver v banke, a obrátila som sa na odborníkov, aby mi pomohli so založením s.r.o.

X-Body BA
Zdroj: archiv Jarmila Pastvova
fitPlus J+M
Zdroj: archiv Jarmila Pastvova

Kde ste sa stretli s EMS cvičením, z akej krajiny k nám prišlo a v čom spočíva?

ako som už spomínala, trávila som voľný čas vo fitku, hľadala som niečo rýchle a účinné a pán Google ma nasmeroval na EMS.

X BODY EMS cvičenie – to je fitness 21. storočia. Tento koncept pochádza priamo z elektro-liečby, neskôr sa používal ako alternatíva cvičenia v kozmonautike a dnes sa využíva ako v profesionálnom športe tak v bežnej komercii. XBody využíva technológiu EMS (elektro-myo-stimulácia), ktorá aktivuje celé telo pomocou slabých elektrických impulzov (rovnakých, ako si vytvára telo samé) vysielaných cez oblek s elektródami. Pri cvičení s XBody zapojíme svaly veľmi intenzívne (80 impulzov/sekunda) a preto stačí 1 alebo 2x týždenne 20 minút a Vaše telo dostane potrebnú dávku tréningu, aby bolo pevné, aktívne a spaľovalo dostatok energie. Po 20 minútach cvičenia s týmto prístrojom sa cítite ako po 2 hodinovom cvičení vo fitku.

EMS tréning je vhodný pre všetkých bez ohľadu veku a váhy – je vhodný ak chcete schudnúť, vytvarovať si postavu, trápi Vás celulitída, máte slabú kondíciu, bolesti kĺbov, svalovú disbalanciu.

Aké boli začiatky, ako ľudia reagovali na nový druh cvičenia a ako to je teraz po roku?

Začiatky boli veru ťažké, dostať sa do povedomia klientov, nájsť si stálu klientelu. Veľa som investovala do marketingu, založila som si web stránku, zviditeľnila sa na sociálnych sieťach, investovala som do letákov. Spočiatku ľudia tomu moc neverili – zase nejaký výmysel. No nevzdala som to. Po mesiaci, keď sa dostavili prvé výsledky u klientov, tak sa to krásne rozbehlo. Spokojní klienti – to bola najlepšia reklama.  Klienti, ktorí u nás začali, stále pokračujú, majú krásne výsledky, ak súhlasia, zverejňujem ich aj na sociálnych sieťach a to je tá najlepšia reklama a vizitka pre nás.

Chodia k vám cvičiť aj muži, alebo prevažne ženy, iba z Jaroviec alebo aj z okolia?

Áno, chodia k nám aj muži, dokonca odkedy sme začali s duo tréningami, začali spolu trénovať aj manželské páry. Klientov máme hlavne z Jaroviec, Petržalky, dokonca máme aj zahraničných klientov – chodí k nám pravidelne pár klientov z Rakúska (je to pre nich u nás finančne prijateľnejšie) a nedávno sme mali návštevu aj z Nemecka. Cvičenie u nás je veľmi známe tým, že prináša zdravie a radosť! Naša najstaršia klientka oslávila pred 2 mesiacmi 70 rokov. Veľa klientok sú matky po pôrodoch, matky s deťmi – aj deti u nás radi cvičia.

X-Body Jarovce
Zdroj: archiv Jarmila Pastvova
X-Body Bratislava
Zdroj: archiv Jarmila Pastvova
FitPlus - Jarmila Pastvova
Zdroj: archiv Jarmila Pastvova

V čom spočíva výživové poradenstvo, aké výživové produkty ponúkate?

Ponúkame NUTRI FOOD PLAN. Sú to programy životného štýlu založené na výhodách dlhodobej kontroly váhy, pohybu a správnej výživy. Programy ponúkajú širokú paletu možností, zaujímavých výrobkov a služieb.

Produkty a programy NUTRI FOOD PLAN môžu byť používané ako jediný zdroj výživy, ale tiež môžu byť použité ako potravinový doplnok a tvoriť súčasť zdravej a vyrovnanej diéty. Veľa športovcov či psychicky zaťažených ľudí používa produkty NutriFood ako rýchly a pohodlný zdroj výživy počas tréningov.

Čo odporúčate začínajúcim podnikateľom, ako po roku hodnotíte svoj krok začať vlastný business?

Vydajte sa na cestu za vlastným snom!

Mnohí ľudia nemajú žiaden sen, ani odvážne plány do budúcnosti. Cítia sa nespokojní so životom, ale pritom nevedia, čo chcú. Preto všetkým prajem, aby sa Vám podarilo nájsť samých seba čím skôr. Vyhradiť si čas a urobiť si sebaanalýzu. Keď už viete, kto ste, rozmýšľajte nad tým, čo chcete robiť. V čom ste dobrý alebo čo by vás tešilo. Nie je nič horšie ako sa večne sťažovať na svoju prácu a ráno vstávať s kŕčmi v bruchu, lebo tam treba ísť zas. Práca nás má tešiť.

Buďte nezávislý a buďte samy sebou. Nevzdávajte to po prvých neúspechoch. Verte sebe a svojim snom a nenechajte sa nikým odradiť.

A ako hodnotím svoj business po roku ? Som neskutočne šťastná, že som to nevzdala, i keď boli chvíľky, keď by som najradšej skončila a zatvorila za sebou dvere. Neúspech ma posilnil a šla som ďalej.

Milionárkou síce nebudem, ale čo viac si môžem priať ako to, že som nezávislá, robím, čo ma baví, moja práca mi je koníčkom a som obklopená pozitívnymi ľuďmi.