Registrácia na portáli finančnej správy

Registrácia na portál finančnej správy

K získaniu prístupu na fyzickú osobu, resp. na Vašu spoločnosť je potrebné najskôr sa zaregistrovať. Následne tak budete vedieť vybavovať podania, resp. kontrolovať svojho účtovníka. Prinášame Vám prehľadný návod ako sa za 5 minút zaregistrovať.

Na to, aby ste vôbec vedeli začať je potrebné mať eID (elektronický občiansky preukaz) s čipom a zároveň musí byť čip aktivovaný. Ak ho nemáte aktivovaný, je potrebné zájsť na políciu – oddelenie dokladov, kde Vám to na počkanie urobia. Druhou podmienkou je mať nainštalovaný softvér obsluhujúci eID. Návod ako to urobiť.

Postup registrácie na portál finančnej správy

1. krok

Prvým krokom je vloženie čítačky so zasunutým eID do počítača. Po pár sekundách bude potrebné zadať BOK. BOK je číslo, ktoré ste si pri nahrávaní certifikátov na občiansky preukaz na polícii zvolili sami.

1. krok - vloženie eID
1. krok - vloženie eID

2. krok

Následne si do prehliadača zadáte adresu finančná správa .sk a kliknete na tlačítko registrácia

2. krok - registrácia na finančnej správe
2. krok - registrácia na finančnej správe

3. krok

Zvolíte si možnosť eID. Alternatívou je aj KEP, čo je USB kľúčik, ktorý nesie Vaše podpisové údaje a je ho možné používať ako alternatívu k občianskemu preukazu.

3. krok - eID
3. krok - eID

4. krok

Je potrebné zvoliť typ preukazu. Slovenskí občania vyberajú občiansky preukaz, cudzinci pobytový preukaz, resp. preukaz inej krajiny.

4. krok - typ preukazu
4. krok - typ preukazu

5. krok

Opäť nasleduje verifikácia s BOK číslom.

5. krok - prihlásenie
5. krok - prihlásenie

6. krok

Následne si zvolíte Vaše meno (bez IČO). V prípade ak ste štatutárom v nejakej obchodnej spoločnosti, máte živnosť, prípadne zastupovania na iné subjekty, môžete mať v zozname viacero subjektov.

6. krok - zoznam subjektov
6. krok - zoznam subjektov

7. krok

Nasleduje samotné vyplnenie registračného formulára, ktoré potvrdíte tlačítkom registrovať. Niektoré informácie budete mať už predvyplnené.

7a

7. rok - registrácia 1
7. rok - registrácia 1

7b

7. rok - registrácia 2
7. rok - registrácia 2

7c

7. rok - registrácia 3
7. rok - registrácia 3

8. krok

Po potvrdení registrácie Vám príde na mail odpoveď, ktorú je potrebné potvrdiť a do pár minút budete mať registráciu aktivovanú.

Niekedy sa môže stať, že údaje na portáli nekorešpondujú s údajmi na eID, respektíve sa jedná o nejaký iný technický problém a registráciu nie je možné dokončiť. V tomto prípade odporúčame kontaktovať kontaktné centrum finančnej správy na 048/43 17 222 (následne vybrať voľbu č. 1), kde Vám vždy určite pomôžu. My máme skúsenosť s cca 4 – 5 prípadmi, ktoré vždy promptne vyriešili.

V rámci účtovnej spoločnosti TaxWise zastupujeme klientov pred finančnou správou automaticky. Nepotrebujete teda autorizačné služby a k nim ani registráciu na portáli. V prípade, ak máte záujem o komplexné služby, vrátane zastupovania pred všetkými úradmi neváhajte vyplniť nezáväznú objednávku na poskytovanie účtovných služieb, prípadne poradenských služieb.

Zdieľať článok

Facebook
Email
Twitter
WhatsApp
LinkedIn
Viktória Šibová
Autor článku
Vždy ma fascinovali reklamné slogany a pútavé texty na billboardoch, v TV spotoch, časopisoch. Vtedy som ešte nevedela, že sa to nazýva content marketing. Dvere do sveta digitálneho marketingu mi otvorila Digitálna univerzita. Mojou srdcovkou sa stal copywriting – ukladanie slov do viet. Vytváram digitálny obsah pre weby, newslettre a sociálne siete.