Uctovnictvo Ktore Sa Vam Prisposobi Blog

Účtovníctvo, ktoré sa Vám prispôsobí

Cena je jedným z hlavných kritérií, podľa ktorého sa podnikatelia rozhodujú pri výbere externej účtovnej spoločnosti. Veľká časť klientov sa snaží urobiť kompromis medzi kvalitou a cenou. V TaxWise sa snažíme kvalitné služby vedenia účtovníctva a daňového poradenstva dostať aj ku klientom, ktorí majú minimálny počet dokladov mesačne. Ak by neexistovali naše nízke balíky, služby TaxWise by boli pre týchto klientov extrémne predražené práve pre to, že by z nich nevyužili všetko za čo zaplatia.

Balíky prispôsobené začínajúcim podnikateľom

Prevažnú časť zákazníkov TaxWise tvoria novozakladané spoločnosti. Balíky služieb sú nastavené tak, aby spoločnosti, ktoré práve vznikli a nemajú toho v účtovníctve veľa neplatili zbytočne za niečo čo nevyužijú. Následne ak spoločnosti časom rastú, prípadne majú viac dokladov, balíky sa im prispôsobujú podľa potreby.

Flexibilné balíky

V TaxWise máme niekoľko úrovní balíkov od minimálnych (20 účtovných položiek pri neplatiteľoch DPH a 40 účtovných položiek pri platiteľoch DPH) až po balíky 100 účtovných položiek. Nad 100 účtovných položiek sa platí za každú účtovnú položku 0,8€.

Po zaúčtovaní každého mesiaca sa počet zaúčtovaných účtovných položiek stanoví podľa účtovného denníka. Položky v účtovnom denníku sú účtované v súlade s aktuálne platným zákonom o účtovníctve, resp. postupoch účtovania pre podnikateľov účtujúcich v podvojnom účtovníctvo.

Následne sa aplikujú prípadné zľavy za vedenie účtovníctva[internal link]. V prípade ak máte v podnikaní sezónne vplyvy, prípadne existuje veľký rozdiel v počte účtovných dokladov na mesačnej báze, je možné, že budete platiť každý mesiac za iný balík. Tieto zmeny sa dejú automaticky. Fakturovaná suma je však vždy transparentná a v konečnom dôsledku zaplatíte len za to čo ste využili.

Vedenie účtovníctva na prvý mesiac zadarmo

Pre klientov Bright Ideas máme pripravený bonus. Prvý mesiac majú účtovníctvo od TaxWise zadarmo. V TaxWise sa taktiež neplatí poplatok za zavedenie účtovníctva, ktorý je bežnou položkou cenníka stredne veľkých účtovných spoločností.

Flexibilné balíky sme v TaxWise zaviedli preto, aby mikro a malé spoločnosti nemuseli robiť kompromis medzi cenou a kvalitou. U nás majú kvalitné účtovné a daňové poradenstvo na dosah, kedykoľvek ho budú potrebovať bez predražených mesačných paušálov.

Príklad

Spoločnosť prevádzkujúca bistro v Bratislave, ktorá ma eKasu (platí sa len hotovosťou), 2 stálych zamestnancov a 3 dohodárov. Potravinový tovar jej vozia dvaja dodávatelia 4x mesačne, ku ktorým im vystavia vždy faktúru. Spoločnosť urobí 8 nákupov vo veľkoobchode na faktúru platenú kartou, plus niekoľko malých nákupov v maloobchodnej prevádzke mesačne. Spoločnosť mala začiatkom roku 2020 nasledovné počty položiek a ceny za služby:

Mesiac Počet účt. položiek Cena za účto. Cena za mzdy Cena celkom
Január 125 ú.p. (balík 100 + 25 nad bal.) 105€ 20€ + 30€ 155€
Február 118 ú.p. (balík 100 + 18 nad b.) 109,4€ 20€ + 30€ 159,4€
Marec 69 ú.p. (balík 70) 70€ 20€ + *20€ 110€
Apríl 39 ú.p. (balík 40) 43€ 20€ + *0€ 63€
Máj 98 ú.p. (balík 100) 95€ 20€ + *10€ 125€

*niektorí dohodári neodpracovali ani hodinu, preto za nich nebolo fakturované

Spoločnosť v marci až máji (počas lockdownu) mala oveľa menej účtovných položiek ako zvyčajne a tak automaticky zaplatila menej za vedenie účtovníctva. Bez dodatkov, bez vyjednávania s účtovníkom, bez akýchkoľvek podmienok. Ako bonus sme spoločnosti samozrejme vypracovali bezchybnú žiadosť o prvú pomoc za povinne zatvorenú prevádzku, resp. neskôr pokles tržieb.

Paušálne balíky

V prípade záujmu o paušálnu mesačnú platbu vieme klientom ponúknuť aj túto možnosť. Tento spôsob fakturácie je výhodnejší hlavne pre stabilizované firmy, ktorým sa počet dokladov mesačne nekolíše alebo je dopredu predvídateľný. V opačnom prípade sú v riziku obe strany. Spoločnosť bude platiť za služby, ktoré nevyužíva, alebo naopak, účtovník nebude za svoje služby dostávať primeranú odmenu.

Aj toto je dôvod prečo 99% klientov v TaxWise využíva flexibilné balíky.

V prípade záujmu o paušálnu mesačnú platbu vieme klientom ponúknuť aj túto možnosť. Tento spôsob fakturácie je výhodnejší hlavne pre stabilizované firmy, ktorým sa počet dokladov mesačne nekolíše alebo je dopredu predvídateľný. V opačnom prípade sú v riziku obe strany. Spoločnosť bude platiť za služby, ktoré nevyužíva, alebo naopak, účtovník nebude za svoje služby dostávať primeranú odmenu. Aj toto je dôvod prečo 99% klientov v TaxWise využíva flexibilné balíky.

Zdieľať článok

Facebook
Email
Twitter
WhatsApp
LinkedIn
Ing. Ján Svočák
Autor článku
Zakladateľ Bright Ideas, spoluzakladateľ účtovnej spoločnosti TaxWise a člen Slovenskej komory daňových poradcov. Dlhoročné skúsenosti s rozvíjaním podnikania a svoje vízie o využívaní automatizácie a umelej inteligencie v účtovníctve pretavil do online fakturačného nástroja Accai, ktorým chce zmeniť budúcnosť účtovníctva malých firiem.