otvorenie firmeneho uctu

Otvorenie firemného účtu v Tatra banke

V rámci našej spolupráce s Tatra bankou ponúkame svojim klientom zaslanie výpisu z obchodného/živnostenského registra do banky a predschválenie podnikateľského účtu.

Všetky potrebné dokumenty zašleme do Tatra banky na základe súhlasu za vás a vy tak ušetríte čas strávený na pošte a na pobočke banky. 

Ako by prebiehal proces na pobočke Tatra banky?

Zo skúseností vieme, že napriek tomu, že založenie účtu v Tatra banke trvá najkratšie zo všetkých relevantných bánk, môže trvať aj 50 minút.

Pracovník banky musí najskôr vytvoriť subjekt (s.r.o.), ktorý navyše prechádza schvaľovacím procesom. Tento proces môže trvať aj 30 minút. Následne je potrebné vytvoriť osobu oprávnenú disponovať s účtom. Ak ste klient Tatra banky je to maximálne 10 minútová záležitosť, ak ste pre banku nová osoba môže to byť aj 20 – 25 minút.

tatra banka visa kreditna karta

Ako celý proces zrýchlite vďaka nám?

  1. V procese zakladania vašej s.r.o./živnosti nám udelíte súhlas.
  2. Po založení vašej s.r.o./živnosti zašleme výpis z obchodného/živnostenského registra za vás do Tatra banky.
  3. Príslušné oddelenie v banke overí váš doklad určený na podnikanie a zároveň vás zadefinuje ako podnikateľský subjekt, čím ušetríte čas v procese otvorenia účtu.
  4. Ak ste živnostník alebo jednoosobová s.r.o. viete si v Tatra banke ako jedinej na Slovensku založiť svoj podnikateľský účet online cez mobilnú aplikáciu, bez návštevy pobočky.
  5. Ak ste viacosobová s.r.o. navštívite pobočku banky, kde dokončia registráciu firmy a napárujú podnikateľský účet na váš profil.

Okamžité platby

Od februára začnú tri najväčšie banky na Slovensku (Tatra banka, VÚB, a Slovenská sporiteľňa) ponúkať okamžité platby medzi nimi. 

Doteraz takáto funkcia bola dostupná iba vo vybraných krajinách sveta. Na Slovensku takúto funkciu ponúkalo iba niekoľko bánk a iba medzi účtami z rovnakej banky.

Od februára keď pošlete peniaze zo svojho účtu v Slovenskej sporiteľni, VÚB či Tatra banke na iný účet v niektorej z týchto bánk, platba sa uskutoční okamžite.

Aj toto môže byť ďalší dôvod pre otvorenie firemného účtu v Tatra banke.

Nemenej dôležitý ušetrený čas je ten, ktorý by ste inak strávili na pošte pri žiadaní aktuálneho výpisu z obchodného registra. Tatra banke zašleme elektronicky podpísaný výpis z obchodného registra za vás.

Sú moje údaje v bezpečí?

Spoločnosť Bright Ideas má s Tatra bankou podpísanú tipérsku zmluvu a Tatra banke zasielame výhradne údaje na základe podpísaného súhlasu so spracovaním osobných údajov (hlavne elektronický výpis z obchodného registra). Okrem Tatra banky vaše údaje nesprístupňujeme žiadnej inej 3-tej strane. Zároveň Tatra banka uchováva údaje na základe bankového tajomstva.

Zdieľať článok

Facebook
Email
Twitter
WhatsApp
LinkedIn
Viktória Šibová
Autor článku
Vždy ma fascinovali reklamné slogany a pútavé texty na billboardoch, v TV spotoch, časopisoch. Vtedy som ešte nevedela, že sa to nazýva content marketing. Dvere do sveta digitálneho marketingu mi otvorila Digitálna univerzita. Mojou srdcovkou sa stal copywriting – ukladanie slov do viet. Vytváram digitálny obsah pre weby, newslettre a sociálne siete.